1-ий шлюз Волго-Донського каналу

1-ий шлюз Волго-Донського каналу

1-ий шлюз Волго-Донського каналу

1-ий шлюз Волго-Донського каналу

Волго-Донський судноплавний канал імені в. І. Леніна з’єднує Волгу і Дон в місці їх максимального зближення один з одним поблизу Волгограда. Воротами великого водного шляху став перший шлюз, прикрашений величної парадною аркою.

Всього на території міста розташовані 3 шлюзу, однак саме перший був особливо відзначений будівельниками. Звідси відкривається судноплавна артерія, загальна протяжність якої залишає майже 101 кілометр. Висота арки складає 40 метрів. За архітектурним стилем вона близька до класичних споруд, будівництвом яких часто відзначалися військові перемоги. І це не випадково: будівництво каналу означало своєрідний прорив у розвитку єдиної глибоководної транспортної системи європейської частини Росії.

Урочисте відкриття каналу відбулося 27 липня 1952 року. У ворота шлюзу N 1 увійшов теплохід «Йосип Сталін» — перший пароплав, який відкрив навігацію на Волго-Донському каналі.
Всі споруди каналу спільно з Цимлянськ гідровузлом є єдиним архітектурним ансамблем. Його тематика присвячена бою за Царицин в роки Громадянської війни і перемоги у Сталінградській битві в роки Великої Вітчизняної війни.