Абатство Мон-Сен-Мішель

Абатство Мон-Сен-Мішель

Абатство Мон-Сен-Мішель

Абатство Мон-Сен-Мішель

Абатство Мон Сен-Мішель схоже на замок з казки. Зовсім невеликий здалеку, але величний, замок-фортеця знаходиться на невеликому скелястому острівці на річці Кюснон, на висоті близько 80 метрів над рівнем моря. У свій час, цей замок був абатством, до якого стікалися паломники з усієї Середньовічної Європи, намагаючись знайти свій «рай на землі».

У Франції Мон-Сен-Мішель поступається у популярності тільки Ейфелевої вежі і Версалю. Згідно з легендою, абатство Мон-Сен-Мішель було закладено за наказом архієпископа Обера в далекому 709 році. Архієпископу три рази уві сні явився архангел Михаїл і наказував побудувати фортецю на скелі, що здіймається над морем. Після цього Обер, якщо вірити легенді, приступив до будівництва.

Першу кам’яну церкву на острові звели нормандці, потім тут був монастир бенедиктинців. Замок-монастир набирав оберти і поступово став популярним місцем серед паломників. У XII столітті абат Роже зводить кам’яну башту на північному схилі. Сьогодні там розташовуються Лицарський зал і Трапезна. Архітектура трапезній схожа з романськими нефами, там досі відмінна акустика. Замок Мон-Сен-Мішель був прозваний в народі «Провінційної Бастилією», оскільки тут містили переважно політичних в’язнів. Ще в часи Людовика XI тут були споруджені кам’яні клітини, в яких в’язень не міг ні сісти, ні встати – по суті, карцери. В 1863 році, в’язницю скасували, почалися роботи по відновленню. А з 1979 року замок Мон-Сен-Мішель є всесвітньою спадщиною і охороняється ЮНЕСКО.

По бастіонах абатства не рекомендується ходити поодинці, особливо в дні припливів. Вода піднімається на стільки швидко, що є ризик не встигнути добігти до фортечних стін. Два рази в рік замок стає островом: за один день рівень води піднімається на 10 метрів. Творець «Собору Паризької Богоматері» Віктор Гюго, був так ошелешений красою цього величного замку, що назвав його “пірамідою в океані”. Замок величезний і дуже красивий. Але всі його велич можна розглянути лише зблизька.