Античний місто Сард

Античний місто Сард

Античний місто Сард

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
У районі Егейського моря знаходяться руїни міста Сарди — городище легендарного античного міста, столиці Лідії. Зараз в цьому районі активно проводяться археологічні дослідження. Точна дата заснування Сард залишається таємницею – жодних відомостей про це вченим з’ясувати поки не вдалося.

Столицею Лідії місто було в період з 680 з 547 р. до н. е. Найбільш відомий правитель Лідії — цар Крез, який правив з 563 по 546 до н. е. Він увійшов в історію завдяки своїм незліченним багатств, але прославився ще й тим, що за його наказом було розпочато виготовлення перших Лидийских монет. Переказ свідчить, що присутність золотий пилу в річці Пактоле, на берегах якої стояло місто, було пов’язано з тим, що колись легендарний цар Мідас омив в ній свої руки.

Багатство не врятувало царя Креза – його спіткала сумна доля, коли Сарди підкорив Кір II, а Крез був живцем спалений на багатті. У 334 році до н. е. місто завоював Олександр Македонський, а в період правління римлян Сарди отримали статус метрополії. Протягом багатьох сторіч Сарди залишалися важливим культурним і торговим центром.