Автомобільний міст через Волгу

Автомобільний міст через Волгу

Автомобільний міст через Волгу

Автомобільний міст через Волгу

Саратовський автомобільний міст виконує дуже важливу функцію – з’єднує правий берег річки, на якому розташований Саратов, і лівий берег Енгельса. Урочисте відкриття мосту відбулося в 1965 році, і на той момент, міст був визнаний найдовшим у всій Європі (довжина склала 2803,7 метра), а ось ширина проїзної частини становить 12 метрів.

Основні складові мосту – це русловий міст, довжиною 2,5 км, дамб і кілька мостів, що проходять через притоки Волги. Для будівництва мосту повним ходом застосовували залізобетон, неможливо навіть уявити собі, яка кількість його знадобилося. Збирався міст з величезних двухребристых залізобетонних балок. На дорожньому полотні передбачені температурні шви, які перекриті сталевими пластинами.

Частина дороги, на якій відбувається рух, огороджена бордюром, висота якого півметра. Завдяки бордюру, транспортні засоби, які потрапляють у ДТП, залишаються на мосту, а не «купаються» у Волзі. Таке ПП траплялося тільки з пожежною машиною «Урал» і трактором «Кіровець», у яких колеса великого діаметру.

У будівництві автомобільного моста брали участь комсомольці, цій події присвячено художній фільм «Будується міст».