Банний корпус Монплезиру

Банний корпус Монплезиру

Банний корпус Монплезиру

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
Банний корпус Монплезиру знаходиться у східній частині Нижнього парку, в місті Петергоф. Він був побудований в 1721 – 1722 роках,для дружини Олександра II, імператриці Марії Олександрівни. У 1748 році, за проектом Бартоломео Франческо Растреллі, на місці маленької дерев’яної мильні була зведена нова, з розкішною кришталевої ванної в мідному футлярі.

А через 52 року тут же була побудована кам’яна мильня, за проектом архітектора Джакомо Кваренгі. У 1865-1866 році, за проектом архітектора Е. Гана, мильня була знову перебудована, і саме такою вона залишається сьогодні.

Сьогодні на території банного корпусу, декорованого рустами і нішами з широкими напівкруглими вікнами, розташувався музей з кімнатами для холодних ванн, душем і російською лазнею. Під час екскурсії тут можна не тільки помилуватися чудовим інтер’єром, але і дізнатися багато подробиць побутової сторони життя імператорської сім’ї.

Біля банного корпусу знаходиться мальовничий Китайський садок з звивистими доріжками, мармуровими статуями і доглянутими клумбами.