Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер – одна з найбільш значущих архітектурних пам’яток Європи. Це п’ята за величиною християнська церква в світі. Базиліка стала пам’ятником незалежності Бельгії і справжнім символом Брюсселя.

Базиліка Сакре-Кер, що в перекладі з французької означає «церква Святого Серця Ісуса», була задумана в якості монумента, присвяченого сімдесятип’ятирічної річниці з дня проголошення незалежності Бельгії. У 1905 році король Леопольд II схвалив проект величезного храму, який повинен був бути зведений на високому пагорбі Кукельберг. Базиліка повинна була поєднувати 9 невеликих капел — такою була кількість бельгійських провінцій на початку XX століття.

Будівництво базиліки велося більше 60 років. Остаточна обробка була завершена в 1969 році. Сьогодні брюссельська Сакре-Кер – це найбільша в світі будівля, побудована в стилі ар-деко. Химерні форми зовнішніх стін, дзвіниць і куполи створюють унікальний вигляд базиліки, який назавжди залишається в пам’яті.

Висота базиліки сягає 90 метрів, довжина головного залу перевищує 140 метрів. У церкві одночасно можуть знаходитися більше 2000 чоловік. Сьогодні Сакре-Кер – це не тільки собор, але і лекційний зал, музей, виставкова територія і концертний майданчик.