Білоруський державний музей історії Великої Вітчизняної війни

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Музеї, виставки
>
Музей є найбільшим в Республіці Білорусь зборами пам’яток історії та культури 1941-1945 рр. Музей був відкритий в Мінську 22 жовтня 1944 року, всього через рік після початку визволення Білорусії від німецьких окупантів. Це єдиний музей республіки, що функціонував у роки війни.

В основу першої експозиції музею була покладена виставка «живе Білорусь, Білорусь бореться», що відкрилася на початку листопада 1942 р. в Державному Історичному музеї в Москві. Історія створення музею пов’язана з діяльністю Білоруського штабу партизанського руху і бойовими визвольними операціями у 1943-1944 роках, коли відбувався збір унікальних експонатів, які надходять безпосередньо з місць подій. Тож експозиція музею відрізняється незвичайною достовірністю і справжнім историзмом.

З 1966 року музей розташувався у спеціально зведеній будівлі на центральному проспекті Мінська. На майданчику у дворі музею знаходяться зразки бойової техніки та озброєння Червоної Армії періоду війни. Музейна експозиція розміщена в 27 залах на трьох поверхах і включає в себе понад 7 тисяч експонатів, що розповідають про жахи війни, жорстокості агресорів і героїзм радянських людей.
Особливо цікаві зали, присвячені історії партизанського руху в Білорусії. Тут зберігаються зразки зброї, бойові прапори, документи, нагороди – все, що може розповісти про героїчний опір білоруського народу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here