Будинок Павлова

Будинок Павлова

Будинок Павлова

Будинок Павлова

Будинок Павлова – це 4-поверховий, колись житловий будинок, який розташований у Волгограді на площі Леніна. Свою колосальну популярність він здобув завдяки тому, що під час Сталінградської битви в ньому тримала оборону відважна група радянських бійців. Тому його друга назва — Будинок Солдатської Слави.

Споруду було побудовано в першій половині 30-х років. У довоєнний час його вважали одним з найпрестижніших будинків, поруч з ним розташовувалися такі відомі житлові споруди, як Будинок зв’язківців, Будинок Залізничників, а також Будинку працівників НКВС. Поруч з ним також був розташований майбутній Будинок Заболотного, є дзеркальною копією Будинку Павлова. Ці дві споруди і зіграли головну роль в обороні Площі.

У повоєнний час Будинок Павлова став першим відновленим будівлею міста Сталінграда. Офіційно його реконструкція була розпочата 9 червня 1943 року. Подвиг його великих захисників був увічнений меморіальної стіною, розташованої на торцевій стіні споруди з боку площі. В даний час Будинок Павлова став символом стійкості, героїзму і мужності. Щороку до нього з’їжджається безліч туристів, щоб подивитися на руїни будинку-героя власні очі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here