Будинок Севастьянова

Будинок Севастьянова

Будинок Севастьянова

Будинок Севастьянова

На березі річки Ісеть, в Єкатеринбурзі, розташувався Будинок Севастьянова (друге ім’я – Будинок профспілок). Це одна з найкрасивіших пам’яток, побудованих в ХІХ столітті. У 1829 році фиксаторный план міста, вперше, знайомить жителів з будинком, у якого кутова ротонда. Архітектура вражає своєю монументальністю, вишуканістю, парадністю і розмірами. Будинок виконаний у класичному стилі, що перегукується з новим італійським готичним стилем. Величезне враження справляє декор фасаду будівлі та внутрішні стіни, прикрашені ліпниною.

У 1860 році будинок перейшов у володіння чиновника. Н. В. Севастьянова, який вирішив реконструювати будівлю за проектом В. Падучева. В період з 1874 по 1917 рік будинок виконував функції окружного суду. У часи СРСР будівля перепрофілювали в обласну раду профспілок.
Черговий реставрації будівля зазнала у 2008 році. Тут була заснована резиденція президента РФ для саміту ШОС.

Дуже цікаві історії пов’язані з будинком. Ходять чутки, що неодноразово Н.І. Севастьянов просив дозволу у чиновників покрити дах ротонди золотом. Так як позолотою прикрашали лише куполи храмів – прохання було відхилено.

Перелік об’єктів культурної спадщини федерального значення поповнила пам’ятка архітектури – Будинок Севастьянова.