Будівля Головпоштамту

Будівля Головпоштамту

Будівля Головпоштамту

Будівля Головпоштамту

Будівля Головпоштамту у Санкт-Петербурзі знаходиться на вулиці Почтамтская, і було побудовано за проектом архітектора Н.А.Львова у 80-ті роки XVIII століття.Зовні будівля виглядає простим і строгим, а всередині зручним і функціональним. Після завершення будівництва, вулиця Ново-Исаакевская була перейменована в Почтамтскую вулицю.

Головний поштамт почав свою роботу 22 вересня 1758 року, коли було налагоджено прийом і відправка кореспонденції. У той далекий час, пошта займалася ще і перевезенням людей, тому «Поштова стан» мав свої конюшні, каретні і майстерні для їх ремонту. Крім усього іншого, в будівлі поштамту були влаштовані квартири для дрібних чиновників. На початку XIX століття, була проведена реконструкція будівлі за проектом архітектора Е. Т. Соколова, сюди було переведено Головне поштове управління. Ще одна реконструкція, проведена в середині XIX століття архітектором А. К. Кавос, поєднала два протилежних будівлі поштамту галереєю.

В даний час, великий операційний зал перекритий світловим куполом – результат ще однієї перебудови в 1902-1904 роках. А поштовим бар’єрів, встановленим у залі, повернули їх первісний, історичний вигляд.