Челябінський обласний краєзнавчий музей

Челябінський обласний краєзнавчий музей

Челябінський обласний краєзнавчий музей

Челябінський обласний краєзнавчий музей

Челябінський краєзнавчий музей був відкритий в 1923 році, але перші колекції були сформовані за кілька років до відкриття. Ще в 1918-1919 роках велася робота по збору колекцій стародавніх артефактів, книг та інших цінних предметів. Основу фондів склали матеріали, які були зібрані силами місцевих ентузіастів і краєзнавців. Вже до 1920 року майбутній музей мав великими зборами матеріалів з мінералогії та геології, була археологічна, остеологическая та нумізматична колекції, гербарій.

Незабаром після відкриття челябінського музею його фонди поповнилися предметами культу, які були вилучені під час закриття численних церков по всій губернії. Тоді ж йшло формування етнографічних секцій, присвячених російській і татаро-башкирскому побуті. Співробітники цього відділу вели активну роботу по збиранню етнографічних матеріалів, що характеризують традиції і життя населяли Челябінську губернію народів – росіян, татар, башкирів.

Протягом майже столітньої історії музею його фонди постійно поповнювалися завдяки пожертвам приватних осіб, багато хто матеріали були отримані в результаті наукових експедицій. В наші дні Челябінський краєзнавчий музей є унікальною скарбницею духовного та історико-культурної спадщини. Його колекції включають в себе близько 300 тисяч предметів. Сучасна будівля музею було побудовано в 2006 році на місці колишньої Челябінської фортеці і стало одним з найбільш виразних споруд міста.