Фонтани на площі Святого Петра

Фонтани на площі Святого Петра

Фонтани на площі Святого Петра

Фонтани на площі Святого Петра

Фонтани на площі Святого Петра у Ватикані, перед знаменитим собором, створювалися різними майстрами, в різний час, але виглядають практично, як близнюки. Тільки придивившись, можна знайти деякі відмінності, які, втім, на порушують загальної гармонії величезного відкритого простору площі.

Якщо стояти обличчям до собору Святого Петра, то праворуч ми побачимо фонтан, створений за замовленням папи Павла V в 1614 році Карло Мадерно. Фонтан складається з великого басейну, в центрі якого височіє шестигранний мармуровий блок. Він служить опорою для двох чаш, перша з яких (нижня) має традиційну круглу форму з низькими бортиками, а друга (верхня) – розміром трохи менше і перевернута догори дном. Сім струменів б’ють з вершини фонтану, стікаючи потім по округлої поверхні верхньої чаші і утворюючи водну завісу. Примітно, що саме цей фонтан став першим в історії Риму, де архітектор застосував таку конструкцію

Фонтан в лівій половині площі є роботою Джан Лоренцо Берніні. Його створення в 1667 році пов’язано з тим, що саме до цього періоду площу Святого Петра придбала закінчений вигляд, і в її центрі з’явився древній єгипетський обеліск. Фонтан Мадерно вносив дисонанс в ідеально симетричне простір. Тоді його басейн пересунули, розмістивши посередині між обеліском і колонадою базиліки, а з протилежного боку звели фонтан Берніні, чим поставили остаточну крапку в урочистому вигляді площі.