Фортеця Каштелу-душ-моуруш

Фортеця Каштелу-душ-моуруш

Фортеця Каштелу-душ-моуруш

Фортеця Каштелу-душ-моуруш

У португальському місті Сінтра знаходиться дивно місце, яке турфірми прозвали Палацом Маврів. насправді фортеця Каштеллу-душ-Моруш зберегла товсті мури, кілька будівель з червоного пісковика і складний заплутаний лабіринт підземель, в якому ховалися обложені маври в IX-X столітті. Фортеця височить над морем, перебуваючи на скелястій частині острова, і звідси відкривається чудовий вид на берегову лінію і сам острів.

Каштеллу-душ-Моруш нагадує казковий палац, а не оборонний форт. Масивні стіни і зубчасті вежі звиваються по березі, нагадуючи товсту змію, за якою знаходиться акуратні палацові будівлі. Вони були частково зруйновані в XII столітті, коли скандинавські хрестоносці зігнали оборонців маврів в підземелля і довго плутали там, намагаючись позбавити фортеця останніх захисників.

Після руїни довго пустували, поки один із знатних герцогів Фердинанд Саксэ-Кобург-Гота не перетворив його мальовничі стіни і вежі частина паркового ансамблю. Сьогодні палац повністю відновлений та відреставрований, залучаючи туристів своєю загадковою історією. Таємниче підземелля замку зберігає чимало легенд. У ньому знаходилася в’язниця і заплутані тунелі, в яких і ховався останній не здався мавр.

Всередині фортеці розбитий сад із золотими хризантемами. Тут же серед зелені дерев і мощених бруківкою мостових знаходиться колодязь з рожевого пісковика, що живить замок водою.