Фортеця Масада

Фортеця Масада

Фортеця Масада

Фортеця Масада

Фортеця Масада розташована на березі Мертвого моря, неподалік від міста Арад, на самій вершині скелі Іудейської пустелі. Була побудована в період з 37 по 31 рік до нашої ери гасмонеями, а в 25 році до нашої ери її зміцнив цар Ірод I Великий, побудувавши з неї притулок для своєї сім’ї. В Масаді зберігалося багато зброї і харчових запасів, була створена штучна система водопостачання, а просторі лазні були схожі на римські своїм стилем і структурою. Вперше останки цієї споруди були знайдені в 1862 році.

Фортеця, розташована на вершині 450 метрової скелі, оточена з усіх боків стрімкими скелями, що робить її непомітною з суші. Тільки в бік моря прокладено вузька і звивиста стежка, яку називають «Зміїної». Територія, де розміщена Масада, має форму трапецієподібного плоского плато з розмірами 600 на 300 метрів, яка знаходиться у міцній стіни.

Сьогодні на території фортеці Масада знаходяться в цілості палац Ірода, прикрашений фрагментами мозаїк, синагога, резервуари з водою, вирубані в скелях, лазні, сховища і збройові склади. Фортеця була внесена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є однією з визначних пам’яток Ізраїлю.