Фортеця Осама і вежа Торре-дель-Оменахе

Фортеця Осама і вежа Торре-дель-Оменахе

Фортеця Осама і вежа Торре-дель-Оменахе

Фортеця Осама і вежа Торре-дель-Оменахе

Фортеця Осама була побудована іспанцями в гирлі річки Осама, у 1502 – 1508 роках,з метою перепинити ворогам прохід з моря вглиб країни по водній артерії. Вона являє собою найбільший форт з подібних споруд. Протягом п’яти століть Форталеса Осама служила військовою базою і втратила своє споконвічне значення тільки в 60-х роках минулого століття, після американського вторгнення.

У внутрішньому дворі фортеці височіє статуя командора Гонсалеса Овеидо, який командував фортецею в 1533 – 1557 роках, а крім того написав «Історію Вест-Індії», перше історичне дослідження земель цього півкулі.

Торре-дель-Оменахе, тобто Вежа Вшанування, – найвища будівля фортеці. Всі загарбники Санто-Домінго насамперед ставили свій національний прапор на вежі, і змінювалися ці прапори настільки часто, що від цього навіть були складені скорботні вірші: «Вчора іспанцем я народився. До вечора був французом, до заходу став я ефіопом. Сьогодні, кажуть, я англієць. Чим скінчиться все це?»

На верхньому майданчику башти в підлозі є отвір, через яке, як кажуть, в темниці скидали ув’язнених, а сама фортеця служила ще й тюрмою. Звідси ж, з верхнього майданчика, можна побачити панораму старого міста.