Храм Шрі Маріамман

Храм Шрі Маріамман

Храм Шрі Маріамман

Храм Шрі Маріамман

Шрі Маріамман — найстаріший в Сінгапурі індуїстський храм. Храм побудований в дравидийском стилі. Він розташований за адресою Саут-Бридж-роуд 244, в центральному районі Чайна-таун Сінгапуру, і є культовим місцем для більшості сінгапурців індійського походження. З-за своєї архітектурної та історичної значущості храм був визнаний пам’яткою національного значення і вважається однією з головних визначних пам’яток Сінгапуру. Шрі Маріамман знаходиться у ведомости «Hindu Endowments Board», державного комітету при міністерстві суспільного розвитку, молоді та спорту Сінгапуру.

Храм Шрі Маріамман був заснований у 1827 році завдяки зусиллям Нарайны Піллаі, 8 років після того, як Британська Ост-Індська компанія заснувала торгове поселення в Сінгапурі. Піллаі служив чиновником в Пінанге перш ніж прибув в Сінгапур разом з Стемфорда Раффлза під час його другого відвідування острова в травні 1819 року. Піллаі заснував у Сінгапурі першу будівельну компанію, а також досяг успіху в текстильній торгівлі. Успіхи Піллаі призвели до визнання його лідером серед індійської громади.

Центральне місце в головному молитовному залі храму займає богиня-мати Маріамман, по обидва боки якої розташовані святині Рами і Муругана. Головний молитовний зал оточений окремо стоять святилищами в подібно павільйону конструкціях, прикрашеними купольними дахами, відомими як Вімана. Вони присвячені таким божествам: Дурге, Ганеші, Мутхуларадже (сільське тамільську божество, відоме також як Матураи Виран), Иравану і Драупаді.

Святилище Драупаді — друге за важливістю у храмі через його центральну роль у церемонії тхимитхи або ходіння по вугіллю, що проходить в Шрі Маріамман. Зліва від Драупаді розташовуються п’ятеро братів Пандавів з епосу «Махабхарата» — Юдхиштхира, Бхіма, Арджуна, Накула і Сахадева. Важливою деталлю храму також є окремо стоїть флагшток. За кілька днів до головних свят або релігійних ритуалів на ньому піднімається прапор. У храмі є ще і скульптури лінгам і йоні.

Кожні 12 років згідно індуїстської традиції храм знову освячується. Щорічне свято тхимитхи являє собою урочиста хода від храму Шрі Шрініваса Перумал до Шрі Маріамман, він відзначається за тиждень до діпавалі, головного індуїстського свята.