Храм Веспасіана

Храм Веспасіана

Храм Веспасіана

Храм Веспасіана

Храм Веспасіана, якого Сенат проголосив богом, був зведений на південь від храму Сатурна. До наших днів збереглися лише фрагменти коринфской колонади споруди, підносяться серед інших руїн історичного центру Риму.

Розпочав будівництво храму імператор Тит після смерті Веспасіана в 79 році, а закінчив його молодший брат Доміціан в 87 році, і освятив цей храм свого батька і брата. Цю будівлю було зведено з причини того, що в античному Римі був культ сім’ї і спадкоємці могли в пам’ять про родичів зводити монументальні споруди.

Так само будівництво храму служило свого роду гарантією того, що наступні покоління римлян будуть ставитися з повагою до сім’ї імператора Веспасіана і династія Флавіїв буде звеличена. Подібне служіння культу імператора підкреслювало вірність народу свого імператора і його сім’ї. Іноземні громадяни бачили у всьому цьому дипломатичний і політичний жест.

Будівля храму дуже сильно постраждало в середні століття, коли папа Боніфацій Восьмий намагався реконструювати Римський Форум. На даний момент часу від усієї споруди залишилися лише три колони коринфського стилю, розташовані в південно-східному куті будівлі, і подіум.

Але навіть руїни храму здатні справити на людину досить сильне емоційне враження, дозволяючи представити колишню велич будівлі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here