Індуїстський золотий храм бога Шиви

Індуїстський золотий храм бога Шиви

Індуїстський золотий храм бога Шиви

Індуїстський золотий храм бога Шиви

Золотий індуїстський храм бога Шиви знаходиться в Мурдешвере – рибальському селищі, недалеко від Картанаке, на березі моря. Храм входить в комплекс пам’яток цього місця. Крім нього там є ще найвища в світі 184-метрова вежа Раджа, такі вежі називаються Горупа, і 37-метрова статуя бога Шиви разом з дружиною Правата.

Золотий храм бога Шиви створений з граніту і вважається основним храмом комплексу. За свідченнями, знайденими в храмі, він був побудований в 1542 році, за часів короля Деварая Другого , правителя Віджаянагарской імперії .Храм виконаний в дравидском стилі, для якого характерне використання багатої, вишуканою різьби. Храм неодноразово піддавався переробкам, остання реконструкція була в 2008 році.

Вхід в храм охороняють два слона, виконані в натуральну величину, створених з бетону.
Сам храм вражає своєю пишністю і врочистістю. Перед входом в храм прийнято роззуватися. У храмі можна пройти процедуру причастя, для цього потрібно провести над вогнем руками. Потім із срібної ложки в долоню наливають воду, яку потрібно або випити, або провести долонею з водою по волоссю. Після цього священик ставить червону крапку на лоб. Так само можна просто відвідати службу в храмі.

Комплекс храмів в Мурдешвере – одне з місць вшанування великого Шиви. Знаходиться він в 280 кілометрах від столиці Гоа. Щорічно сюди приїжджають тисячі паломників з усього світу. Якщо ви цікавитеся релігією, історією, архітектурою, або просто шукаєте внутрішнього спокою, обов’язково відвідайте це священне місце.