Івангородська фортеця

Івангородська фортеця

Івангородська фортеця

Івангородська фортеця

Фортеця Івангород, названа на честь великого князя Івана III – головний форпост на Заході Русі, на кордоні з Ливонией. Фортеця була побудована в 1492 році на березі річки Наровы, і протягом століть не раз ставала оплотом мужності і героїзму. Первісна фортеця була невеликою за розмірами, але відрізнялася чудовими бойовими якостями. Переказ свідчить, що під час розбивки ділянки для будівництва кінську шкуру розрізали на вузькі смуги і зв’язали їх у стрічку, і таким чином визначили розміри майбутньої фортеці. Місто навіть називали “містом кінської шкури”. Завдяки тому, що фортеця зводилася “з нуля”, її будівельників не пов’язувала планування передують будівель, і вони успішно застосовували нові архітектурні прийоми.

У 1496 році фортеця була розширена – зі сходу прибудовано більш велику фортецю прямокутної форми, названу пізніше Великим Бояршим містом. По кутах нової фортеці височіли чотири великі круглі вежі, а по центру кожній із стін – квадратні вежі, дві з яких були проїзними. Через кілька років, в 1507 році простір на захід від первісної фортеці було обнесено новими стінами і вежами. Органічно вписані в рельєф місцевості нові стіни примикали прямо до річки, роблячи облогу з цієї сторони неможливою.

Будучи фактично одним цілим з сусідньої Нарвою (два міста розділені лише річкою “шириною в мушкетный постріл”), Івангород також був основним пунктом укладення угод між іноземними і російськими купцями.