Камяноострівський проспект

Камяноострівський проспект

Камяноострівський проспект

Камяноострівський проспект

Кам’яноострівський проспект проходить від Троїцької площі до набережної річки Великий Невки. Починаючи з 1712 року проспект формувався у кілька етапів. Спочатку від Збройового двору була прокладена дорога до Троїцької площі, що отримала назву Великої рушничного. Її ділянка між Великим проспектом і Малої Невкою в народі носив назву «Дорога на Кам’яний острів». Пізніше він був продовжений через Олександрівський парк до збудованого тоді Троїцькому мосту. Ця ділянка проспекту почав забудовуватися в стилі модерн в європейському смаку.

У 1918 році частину Каменноостровського проспекту до Малої Невки отримала назву Вулиця Червоних Зір, яке потім змінилося Кіровським по імені жив тут у будинку 26-28 С. М. Кірова. Остаточно територія і назва за проспектом були закріплені лише 4 жовтня 1991 року.

З визначних пам’яток тут у Олександрівського парку на початковому відтинку проспекту знаходиться пам’ятник «Стерегущему». Він зображує частина корпусу корабля і двох матросів, які відкривають кінгстони. З тильного боку постаменту є меморіальна дошка з списком особового складу міноносця. В районі будинків № 56-60 у Аникушинском сквері в 2000 році була встановлена скульптурна група «Дружба».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here