Канатна дорога на Ельбрусі

Канатна дорога на Ельбрусі

Канатна дорога на Ельбрусі

Канатна дорога на Ельбрусі

Гора Ельбрус надзвичайно улюблена гірськолижниками зі всього світу і це невипадково. По-перше, гора вкрита снігом і льодом 12 місяців в році, що дозволяє кататися в будь-який зручний час, не виключаючи осені та весни, що зустрічається нечасто. По-друге, в основному, схили пологі гори, і на них прокладено в загальній складності 15 кілометрів трас. Найдовша – «Старий кругозір – Азау» 2500 метрів.

Вершина гори Ельбрус знаходиться на висоті 5.642 метрів. Канатна дорога піднімається на 3.850 метрів. І ще, до висоти 4.800 метрів, можна піднятися за допомогою ратраків (машини на широких гусеницях).

Підйомники на Ельбрусі складаються з трьох черг канатної дороги. 1 черга: Азау – Кругозір, як видно з назви, проходить від станції Азау (2.350 метрів) до станції Старий кругозір (3000м). На цій ділянці діють 2 паралельних дороги: стара («Ельбрус 1» – дорога маятникового типу, час у дорозі-15 хв.) і нова («Ельбрус» – гондольна дорога, час у дорозі 5 хв. Пропускна здатність 2400 осіб на годину. На станціях є де поїсти і випити чай або каву.

2 чергу : Світогляд – Світ. Також складається з старої маятникових («Ельбрус – 2») і нової гондольної дороги («Ельбрус»). Проходить від станції Старий Кругозір (3.000 метрів) до станції Мир (3.500 метрів). Час в дорозі нової гондольної дороги – 5 хвилин 13 секунд.

3 чергу: дорога Світ – гара Баші. На цьому відрізку діє дорога «Ельбрус» — канатно-крісельного типу. Дорога стартує від станції Мир (3.500 метрів) і проходить до станції Гара-Баши (3850). Це старий підйомник шириною в 1 крісло.