Коринфский затока

Коринфский затока

Коринфский затока

Коринфский затока

Коринфский затока поділяє материкову Грецію і півострів Пелопоннес. Це глибокий вузький затоку Іонічного моря, обмежений на сході Истмийским перешийком, а на заході – мисами Ріон і Антирион, сполученими міст Ріо-Антіріо. Тут знаходиться одна з найбільш сейсмічно небезпечних областей Європи.

Затока з’єднаний з Егейським морем знаменитим Коринфским каналом і у всій своїй красі відкривається погляду з крихітних приморських містечок. Наприклад, з Нафпактоса. До речі, саме поблизу від нього відбулося в 16 столітті найбільша морська битва в затоці, багато в чому зумовила кінець турецької могутності в Середземноморському басейні. У безпосередній близькості від затоки знаходяться і інші знамениті міста Греції – Дельфи, Корінф, Лутракі і т. д.

Надзвичайно цікавий і підвісний міст Пелопоннес, найдовший в світі, що з’єднує материк з однойменною півостровом. Він був відкритий до Олімпійських ігор в Греції, хоча сама ідея з’явилася раніше. Гігантський міст довжиною в 2 кілометри 252 метри і заввишки 65 метрів тримається на чотирьох опорах заввишки 230 метрів кожна, з якими він скріплений підвісними сталевими тросами. Конструкція надзвичайно складна і враховує сейсмічність і напружений судноплавство в перській затоці.