Кронштадтське адміралтейство

Кронштадтське адміралтейство

Кронштадтське адміралтейство

Кронштадтське адміралтейство

Кронштадтське адміралтейство знаходиться на острові Котлін, в місті Кронштадті. Сюди, в цілях безпеки адміралтейство було виведено з Санкт-Петербурга в 1783 році, після жахливої пожежі завдала значної шкоди будівлі.

Проектування адміралтейства очолив адмірал Самуїл Грейг, згідно з його планом, для будівництва була задіяна територія, що примикає до Петровського доку. По периметру адміралтейства необхідно було прорити Обвідний канал, службовець для захисту будівель від пожеж і стороннього вторгнення.

Після затвердження плану будівництва Катериною II в 1785 році були розпочаті будівельні роботи, вході яких побудували канатно-прядильний завод, смольню, викладену гранітом частина Обвідного каналу, сухарний завод, сім складів і кілька кам’яних сараїв. Для офіцерів були зведені чотири флігелі, а також шість служительских корпусів.

Після смерті архітектора М. Ветошникова, керівництво будівництва перейшло до Ст. Бажанову. У 1827 році до експлуатації був повністю готовий Обвідний канал, а головний вхід в адміралтейство розмістили з Якірній площі.