Ленінський проспект

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Ленінський проспект у Санкт-Петербурзі,простягнувся із заходу на схід, від проспекту Героїв до Московського проспекту і Московської площі. Входить до складу Центральної дугового магістралі міста, з’єднуючи Південно-Захід з Дачним і Московським проспектом.

Ленінський проспект прокладений на колишніх землях селища Княжева, влаштованого у володіннях князя Н.Е. Куткина. Проспект названий на честь в. І. Леніна і був відкритий в 1977 році. Він включив в свій склад колишню вулицю Галстяна, новий ділянка Фінської затоки і колишній проспект Героїв. Будівництво проспекту почалося в 1953 році і закінчилося у 1990-х роках. Проектуванням займався архітектор Е. М. Полторацький.

На Ленінському проспекті розташована однойменна залізнична платформа, відкрита в 1970 році, і станція метро «Ленінський проспект». Крім того, тут знаходиться тролейбусний парк, Санкт-Петербурзький газетний комплекс, проектний інститут Гипроруда та інститут Енергомашпроект. На проспекті збереглися залізобетонні доти, зведені в 1943 році і призначені для оборонного рубежу «Іжора».