Міст Скальци

Міст Скальци

Міст Скальци

Міст Скальци

Міст Скальци — один з чотирьох мостів, прокладених над Гранд-каналом. Його поява пов’язана з будівництвом у цьому районі залізничного вокзалу Санта-Лючія.

Міст був побудований за часів правління Габсбургів, тому не дивно, що автором проекту виступив саме австрійський інженер. Як і міст Академії, його побудував Альфред Невілль. Обидва мости були виконані в індустріальному стилі, без найменшого натяку на відповідність прекрасним венеціанським будівель. Мабуть, Невілль, людина з австрійськими корінням, при будівництві керувався тільки принципами раціональності. Не дивно, що і міст Академії, і міст Скальци викликали повне неприйняття у городян.

У 1932 році рішенням влади Венеції було розпочато будівництво нового моста за проектом архітектора Євгеніо Миоцци. На зміну залізної конструкції прийшов витончений кам’яний міст з одним прольотом заввишки близько 7 метрів. Особливістю мосту Скальци стало те, що його широкі біля основи ступені поступово звужуються, а у верхній частині, в самій середині, ширина майданчика всього 80 сантиметрів. І ще: це самий «гучний» міст у Венеції. Численні пасажири, що прямують від вокзалу і до вокзалу, коліщатками своїх валіз створюють характерний шум, цокаючи ними сходами мосту.