Монастир Al Deir

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Одним з унікальних скарбів Йорданії є місто Петра, висічений в прямовисній скелі набатеями – працьовитим арабським народом. Вони оселилися тут близько 2000 років тому і перетворили Петру у важливий центр торгівлі шовком і спеціями.

Однією з найяскравіших пам’яток міста є монастир аль-Дейр. Назва «монастир» є досить неточним. В інтер’єрі споруди були знайдені іменні хрести, які свідчать про те, що це був храм набатеїв, присвячений цареві Ободасу I, який правив у першому столітті нашої ери. Вирізане в скелі споруда мала площу близько 250 квадратних метрів, висоту – 80 метрів. Його фасад прикрашали два фронтону і колони, що переходять у скелю. Інтер’єр складався з зали з подвійними сходами, які ведуть до ніші. З лівої сторони фасаду знаходиться крута стежка, що вела до верхнього ярусу аль-Дейр, яка є улюбленим місцем для гри місцевих дітей.

У печері, навпроти монастиря, розташоване кафе з великим вибором прохолодних напоїв. Тут можна відпочити в тіні, милуючись унікальним пам’ятником. Зі скель, розташованих за кафе, відкривається красива панорама загадкової Петри – справжнього чуда, створеного Природою і Людиною.