Монастиря Тврдош

Монастиря Тврдош

Монастиря Тврдош

Монастиря Тврдош

Монастиря Тврдош розташований недалеко від міста Требінье, на високому правому березі річки Требишницы. Він має давню історію і серед віруючих відомий тим, що в його стінах прийняв постриг Василь Острозький, засновник скельного Острозького монастиря в Чорногорії.

Монастиря Тврдош, освячений при будівництві в честь Успіння Богородиці, був заснований царем Костянтином і його матір’ю Оленою. У середні століття історія монастиря являла собою ланцюг подальших руйнувань і відновлень. У 1694 році обитель остаточно звернулася до руїни. Тільки в 1928 році, завдяки засобам багатого американського мецената Миколи Руневаца, вихідця із міста Требінье, були відновлені святі стіни, і у них знову зазвучали молитви.

Монастиря Тврдош славиться своїми винними підвалами. Тут в дубових бочках визрівають незвичайні вина, найвідомішим з яких є «Вранац». Його освіжаючий смак і чудовий аромат сушеної брусниці з приємними нотками запеченого хліба заслужив найвищу міжнародну оцінку і був відзначений медалями престижних виставок.