Монумент Альфонсо XII в парку Ретіро

Монумент Альфонсо XII в парку Ретіро

Монумент Альфонсо XII в парку Ретіро

Монумент Альфонсо XII в парку Ретіро

Кінна статуя Альфонсо XII, оточена колонадою, є центральною архітектурною композицією парку Буен-Ретіро. Парк Буен-Ретіро (або Ель-Ретіро) є улюбленим місцем відпочинку жителів Мадрида, одним із символів столиці і об’єктом культурної спадщини Іспанії. Парк являє собою величезну територію з озером, будівлями, датованими XVII-XIX століттями, фонтанами, скульптурами, зеленими алеями, дитячими майданчиками та кафе.

Автор монумента — Хосе Грасеса Рієра, який переміг у національному конкурсі на створення пам’ятника королю Альфонсо XII, який був оголошений з ініціативи королеви-матері. Альфонсо XII, якого за такт і миролюбність у внутрішній політиці називали Умиротворителем, був королем Іспанії з 1874 року.

Пам’ятник, охоплений напівкруглої колонадою, височить на постаменті над озером. Меморіал оточений скульптурами, які символізують свободу, мир, батьківщину, армію і флот. Комплекс відрізняється значними розмірами: 86 метрів завдовжки і 58 метрів завширшки. У роботі над композицією брали участь більше двадцяти відомих скульпторів.