Монумент полеглим у 1914-1918 роках у Ніцці

Монумент полеглим у 1914-1918 роках у Ніцці

Монумент полеглим у 1914-1918 роках у Ніцці

Монумент полеглим у 1914-1918 роках у Ніцці

Монумент полеглим у 1914-1918 роках в Ніцці знаходиться біля підніжжя Замкової гори. Місце було обрано не випадково. З гори відкривається чудовий вид на море. На її схилі знаходиться старовинне кладовище, поруч з ним – руїни старого замку. Гора віддалена від основних транспортних магістралей. Все тут сприяє розслабленню і спогляданню навколишньої краси.

Пам’ятник полеглим розташований у старих кар’єрів, які забезпечували будівництво міських об’єктів у XVIII і XIX століттях. Він був споруджений на честь 4000 жителів Ніцци, загиблих під час Першої світової війни. Будівництво офіційно почалося в 1918 році, але з фінансових причин було відкладено до 11 листопада 1924 року.

Кенотаф був розроблений архітектором Роже Сеассалем, автором пам’ятника Наполеону в Аяччо і казино Ментону. Горельєфи зробив скульптор Альфред Жаннио. Обидві сторони пам’ятника прикрашені барельєфами, що представляють воїнів піхоти, артилерії, кавалерії, інженерів, моряків та авіаторів. На монументі викарбувані імена полеглих у тій війні мешканців міста, з часом до них додалися імена тих, хто загинув у Другій світовій війні, в Індокитаї і Алжирі.

Військовий меморіал в Ніцці – один з найоригінальніших у Франції. За задумом його творців, він висловлює ідею вічності й вічної пам’яті загиблих в Ніцці у Франції.