Музей А. В. Суворова

Музей А. В. Суворова

Музей А. В. Суворова

Музей А. В. Суворова

Музей, присвячений Суворову, відкрився в честь 175-річчя з дня народження великого полководця в 1904 році. Побудувати будівлю до 100-річчя з смерті Суворова в 1900 році не встигли. Збирали на музей всі: і чиновники, і професори, і студенти, і селяни. Головним “пожертвователем” був Микола II.

Архітектором будівлі у стилі старовинних російських кріпаків споруд став А. фон Гоген. Будова складається з сторожової вежі і стін з бійницями. Фасади будівлі прикрашені величезними мозаїчними картинами «Від’їзд в похід Суворова 1799 року» і «Суворов, перетинає Альпи».

Після революції 1918 року музей закрили, а експонати роздали іншим музеям. Пізніше в цьому будинку розміщувався Аэромузей. Після відновлення музей Суворова відкрився спочатку в 1951 році, потім (після закриття) тільки в 1998 році.

Експозиція музею налічує понад 100 000 предметів. У центральному залі зберігаються бойові нагороди і зброю полководця. Ліве крило будівлі присвячене життю та діяльності провідника, його сім’ї і нащадків. Великий правий зал розповідає про Суворова-полководця, а в малому правом залі відбуваються виставки.