Музей Берлінського муру Чекпойнт Чарлі

Музей Берлінського муру Чекпойнт Чарлі

Музей Берлінського муру Чекпойнт Чарлі

Музей Берлінського муру Чекпойнт Чарлі

Музей Берлінського муру «Чекпойнт Чарлі» був заснований в 1963 році правозахисником Райнером Хильдебрандтом через рік після зведення Берлінської стіни. У музеї представлена історія Берлінської стіни, експозиція з міжнародної боротьби за права людини, де головною темою є історія вдалих і провалилися пагонів зі Східного Берліна.

Чекпойнт-Чарлі — це найвідоміший КПП між радянської і американської окупаційними зонами, що знаходився в північній частині кварталу Кройцберга і працював тільки з заходу на схід в період 1960-1990 років. Тут між колишніми союзниками постійно виникали конфлікти, а в жовтні 1961 року з обох сторін КПП кілька днів стояли танки в повній бойовій готовності.

Музей, що знаходиться в одному з сусідніх будинків, представить вашій увазі різноманітність пристосувань для стеження, шпигунства й захисту залізної завіси, втім, пристосувань для організації втечі з «соціалістичного раю» тут теж достатньо.

Також на Фрідріхштрассе ви зможете відвідати фотовиставку, присвячену історії контрольно-пропускного пункту Чекпойнт-Чарлі, яка супроводжується не тільки німецькою, але й російськими коментарями і проводиться під відкритим небом.