Музей Кампа

Музей Кампа

Музей Кампа

Музей Кампа

У празькому музеї «Кампа» демонструється чеське мистецтво минулого століття. Музей розміщується в будинку Сововых млинів, побудований в 14 столітті, відреставрованому і оновленому.

Постійну експозицію складає колекція Младковых Яна и Меди, поділена на кілька частин. Основа зібрання – 215 цінних творів Франтішека Купки, чеського художника-абстракціоніста. Особливий інтерес серед них викликають такі роботи, як «Ринок», «Кафедральний собор» та інші. Колекція неодноразово виставлялася в багатьох європейських країнах.

У музеї представлена колекція з понад 240 робіт Іржі Коларжа, серед яких найбільш цінними вважаються його ранні твори. Творчість автора 1950-60 років складають мухлажи, виконані з зім’ятих газет; хисмажи з розірваних шматків друкованих сторінок; ролажи, що складаються з чергуються смуг, нарізаних різних репродукцій.

Також тут виставлені скульптури Отто Гутфренда, картини інших видатних художників Чехії, Словаччини, Польщі, Угорщини та країн колишньої Югославії – таких, як Вацлав Циглер, Адрієна Шимотова, Магдалена Абакановиц, Йозеф Янкович, Ізабелла Густовская і багатьох інших.