Наришкін бастіон

Наришкін бастіон

Наришкін бастіон

Наришкін бастіон

Наришкін бастіон розташований в Санкт-Петербурзі, на території Петропавлівської фортеці і представляє собою оборонна споруда п’ятикутної форми. Будівля має дві бокові сторони – фланки, які призначалися для ведення фланкирующего і фронтального вогню, і дві передні стіни – фаси.

Наришкін бастіон був названий на честь К. А. Наришкіна — сподвижника Петра I, який наглядав за будівництвом.Будівництво велося за проектом інженера-фортифікатора і архітектора Д. Трезіні і військового інженера Б. Мініха в 1725-1728 роках.Під керівництвом інженера Р. Томілова Невський фасад в 1780 році облицювали гранітними плитами, а в 1731 році, на Нарышкином бастіоні побудували Флажную вежу, на якій з ранковою зорею піднімали прапор і опускали з настанням заходу сонця. У радянський час цю традицію забули, але в 1990-х роках її знову відродили. Однак тепер прапор постійно тримають на щоглі і крім того, саме з Наришкіна бастіону щодня опівдні лунає гарматний постріл.

У фланках і фасах раніше розташовувалися двоярусні каземати і потім їх перебудували в одноярусні, у другій половині XIX століття. З того моменту їх пристосували для виробництва, і використовували як склади Монетного двору. На початку XX століття, в казематах перебували казарми для Іжорського саперного і резервного батальйону.

Зараз Наришкін бастіон знаходиться у віданні Санкт-Петербурзького державного музею історії.