Національний парк Биоградская Гора

Національний парк Биоградская Гора

Національний парк Биоградская Гора

Національний парк Биоградская Гора

Биоградская гора – величезна територія, що займає 54 кв. км на відрогах гірського масиву Бьеласіца. Найбільший в Чорногорії заповідник має статус загальноєвропейського. Унікальність цих земель була визнана ще у 1878 році, коли вони були подаровані правителя Чорногорії князю Миколі Петровичу після визволення від турків і були оголошені княжим заказником (Knjazev zabran).

Офіційне звання національного парку було присвоєно цій території значно пізніше, в 1952 році. Неймовірне багатство незайманої природи – незайманий реліктовий ліс, гірські річки, вируючі в теснинах, білосніжні гірські вершини, найвища з яких гора Чрна-Голова, висотою 2139 м, фантастично прекрасні гірські озера, – все це вражає і захоплює кожного, хто небайдужий до краси і величі природи.

Біоградське озеро є красивим і найбільшим в парку. Крім нього на площі заповідника розташовані озера Песіца, Велике і Мале Урсуловацкие, Велике і Мале Сиские. Озера особливо ефектно в пору яскравої осені, коли яскраве різнобарвності листя на гірських схилах відтіняє синяву водної гладі.

Найбільша річка, що протікає по території заповідника – Биоградская, що має витік на вершині гори Бьеласіца. Вона має довжину понад 8 км і впадає в Біоградське озеро. У парку багато пішохідних маршрутів, що ведуть в самі затишні куточки, де можна спостерігати казкове різноманітність місцевої флори і фауни.