Нижній сад Оранієнбаума

Нижній сад Оранієнбаума

Нижній сад Оранієнбаума

Нижній сад Оранієнбаума

Один з перших регулярних садів в Росії – це Нижній сад Оранієнбаума, побудований в 1713-1727 роках. Він займає 4,8 гектара території і є невід’ємною частиною палацово-паркового комплексу.

Нижній сад був створений шведським ландшафтним майстром Х. Грац і Я. Ейком. Його регулярність проявляється в строгої симетричності і чітких геометричних формах доріжок, клумб і навіть крон дерев.

Всю територію пронизують осі алей. Головна алея починається біля Великого палацу, веде до воріт парку і завершується морським каналом. Сад прикрашають фонтани, скульптури італійського скульптора і квітники. Тут можна побачити Оранжерею, в ній колись вирощували екзотичні рослини: ананаси, абрикоси, персики і цитрусові. Недалеко від Оранжереї знаходиться Картинний або Оперний будинок, в якому зберігали близько 400 полотен російських і західноєвропейських художників.

У самому центрі парку розбиті партери з квітниками, їх оточують боскеты, трельяжі, ряди лип, ялин і кленів. В даний час відбувається реставрація Нижнього саду як пам’ятки-музею садового мистецтва.