Нойєр-Маркт

Нойєр-Маркт

Нойєр-Маркт

Нойєр-Маркт

Нойєр-Маркт — одна з найстаріших площ у Відні. Розташована на захід від вулиці Кернтнерштрассе, в районі Внутрішнього міста. Neuer Markt mit Donner-Brunnen у Відні перекладається на російську мову як площа Нойер Маркт з фонтаном Доннера. У дослівному перекладі назва площі означає “новий ринок”, а більш рання назва – Mehlmarkt.

Місце старовинне, відомості про нього можна знайти в історичних джерелах початку XIII століття. Тут велася активна ринкова торгівля і проходили різні турніри. У першій половині XX століття на площі розміщувався термінал Віденського трамвая, але в 1948 році було прийнято рішення про закриття ділянки траси, що веде до Нойєр-Маркт.

У центрі площі знаходиться бароковий фонтан Доннера (Donnerbrunnen), створений скульптором Георгом Рафаелем Доннером. Алегорична фігура Провидіння в центрі фонтану оточена не менш алегоричними фігурами, що символізують річки Еннс, Траун, Іхс та Мораву, розташованими по краю фонтану. Оригінальні скульптури виставлені у Музеї бароко, а те, що ви бачите сьогодні біля фонтану – їх бронзові копії.