Палац Барберіні

Палац Барберіні

Палац Барберіні

Палац Барберіні

Палац Барберіні є одним з двох будівель, в якому розташовується римська Національна галерея.

Палац будувався як монарша резиденція для папи Урбана VIII і його сім’ї Барберіні. Новий палац будувався на території колишнього виноградника Сфорца. За час робіт над зведенням палаццо змінився ні один архітектор. На початку будівництвом керував Карло Мадерно, після нього – Франческо Борроминин. У підсумку йому довелося поступитися головну роль Джанлоренцо Берніні, який і закінчив будівництво в 1634 році за допомогою П’єтро да Кортона.

Резиденція Барберіні протягом XVII століття служила осередком для діячів мистецтва. Її відвідували Габриэелло Кьябрера, Франческо Браччолини, Джованні Чамполи і багато інших. В цей же час у палаці розташовувалася майстерня гобеленів.

Нащадки родини Барберіні володіли паллацо аж до XX століття. З-за кризи спочатку в 1935 році компанія Финмаре викупила старе крило палацу, а потім у 1949 році держава купила комплекс повністю. Саме в цей час в лівому крилі палацу і розташувалася Національна галерея.

У галереї зібрані виняткові роботи італійських художників XVI-XIX століть, які виставлені в збережених інтер’єрах палацу.