Памятник А. С. Пушкіна

Памятник А. С. Пушкіна

Памятник А. С. Пушкіна

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
Пам’ятник А. С. Пушкіну на Приморському бульварі, це один з трьох меморіалів, побудованих на честь великого російського поета і письменника в Одесі. Будівництво здійснювалося на кошти, зібрані жителями міста з цієї нагоди.

Пам’ятник Пушкіну був встановлений в 1889 році і 16 квітня, на Приморському бульварі, відбулося його урочисте відкриття,зібравши при цьому, мало не половину всього міста. Така любов одеситів до великого поета пояснюється не тільки інтересом до його творів, але й тією обставиною, що Пушкін з 1823-1824 років проживав саме в цьому місті. Сама ідея встановлення монумента виникла ще в 1880 році, коли міська влада видала постанову про відвід місця на Приморському бульварі для майбутнього пам’ятника. Приблизно в цей же час Італійська вулиця була перейменована в Пушкінську.

Бюст поета розміщений на високому гранітному п’єдесталі. По кутах нижній частині пам’ятника розташовані голови казкових морських істот, з яких б’ють струмені води і стікають до резервуару з граніту, що оточує пам’ятник по його периметру.