Памятник дружині моряка

Памятник дружині моряка

Памятник дружині моряка

Памятник дружині моряка

2 вересня 2002 року в Одесі, на набережній, біля Морського вокзалу відбулося відкриття пам’ятника «Дружині моряка». Це робота талановитого одеського скульптора Олександра Токарєва.

Сам пам’ятник являє собою зворушливу композицію. Молода, красива, витончена жінка в легкому сарафанчике, тримає 3-4-х річного хлопчика, який стоїть на перилах набережної. Його права рука піднята вгору, а лівою він обіймає матір за шию. Перила виті, ковані, в центрі з якорем, півколом оточують, як ніби балкон. Одеситка з сином пильно вдивляються в неосяжну далечінь моря. Люблячі очі наповнені любов’ю, вірою і надією, що ось-ось з’явиться на горизонті корабель з вітрилами і чоловік повернеться додому.

Пам’ятник «Дружині моряка», присвячений всім моряцким дружинам, дітям, не залишає нікого байдужим. Дивлячись на нього, кожен відчуває почуття ніжності, у когось мимоволі защемить серце. Адже життя продовжується, якщо є любов. Можна уявити, що колись на цьому місці, також буде чекати свого чоловіка-моряка молода дружина з сином цього хлопчика, який зараз виглядає свого батька.