Памятник Миколі Лисенку

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Пам’ятник Миколі Лисенку українському композитору, диригенту і піаністу, вчитель, збирачеві пісенного фольклору, меценату, встановлений біля Національної Опери України.

Миколи Лисенка справедливо зараховують до значимим фігурам в підставі і розвитку української національної музичної школи. Ним створено багато творів для театру, більше десяти опер (такі знакові як « Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда»), дитячі опери («Коза-дереза», «Зима і Весна, і інші), оперети, а також духовна музика. Крім цього Микола Лисенко був відомий тим, що проводив щорічні шевченківські концерти, виручені від яких кошти спрямовувалися нужденним.

Микола Лисенко вніс неоціненний внесок у розвиток українського музичного фольклору.

Монумент в пам’ять про «батька національної композиторської школи», так його називають на батьківщині, був відкритий безпосередньо з Національною Оперою України, розташованої на Театральній площі Києва 29 грудня 1965 року. Виконаний пам’ятник видатними скульптором — А. А. Ковальовим і архітектором – В. Р. Гнездиловым з бронзи, постамент з сірого полірованого граніту.