Памятник воїнам афганцям у Мінську

Памятник воїнам афганцям у Мінську

Памятник воїнам афганцям у Мінську

Памятник воїнам афганцям у Мінську

Неподалік від Троїцького передмістя в Мінську знаходиться меморіальний комплекс, який носить назву “Острів Мужності і Скорботи”. Тут розташований меморіал, встановлений у пам’ять про білоруських воїнів-інтернаціоналістів, загиблих під час війни в Афганістані. Меморіал був відкритий в 1996 році на штучному острові на річці Свіслоч, який в народі отримав прізвисько “Острів сліз”.

Біля входу в меморіал встановлений великий валун з вмурованої в нього іконою Божої Матері. Ікона виконана з бронзи і супроводжується текстом-присвятою синам, загиблим в Афганістані… Цей валун з’явився на місці майбутнього меморіалу самим першим – в якості закладного каменя. Центральною частиною комплексу є каплиця, стилізована під XI століття, по контуру арочного склепіння якої нанесено напис: “Господи, ми діти твої”, а центральна частина хреста прикрашена рубіном, який символізує не тільки кров Христа, але і кров полеглих. Всередині каплиці – чотири вівтарі, на яких викарбувані імена загиблих воїнів-афганців.

У центральній частині храму розташована Святе місце, де закладена окропленная кров’ю радянських солдатів афганська земля, а також капсула зі списком полеглих і зверненням до нащадків. Чорні кам’яні фігури скорботних жінок символізують білоруських матерів, які оплакували своїх синів. В руках матерів ікони, портрети, світильники-символи тепла домашнього вогнища.