Парк Королівські Лазенки

Парк Королівські Лазенки

Парк Королівські Лазенки

Парк Королівські Лазенки

Лазенки – це один з найкрасивіших комплексів такого типу в Європі. Весь старовинний парк з його численними пам’ятками історії та культури називають Варшавського (або Королівськими) Лазенки.

Парк не дарма отримав свою назву. Заснований в XVII столітті, він завжди приваблював своєю неповторною красою монарших осіб Польщі. У 1623 році Сигізмунд III Ваза побудував тут розкішний палац – Уяздовський замок. Місце для зведення резиденції було обрано не випадково: адже звідси красиво виглядає закрут Вісли. Пізніше свою лепту в нинішній вигляд парку вніс маршал Станіслав Любомирський. Він побудував недалеко від палацу, в лісовій гущавині, два маленьких павільйону для відпочинку – Ермітаж і Лазня. В Ермітажі маршал в самоті відпочивав від праць. А ось в Лазні, розташованої на острівці, Станіслав в приємній компанії проводив час в купальні. Звідси і пішла назва для всього парку.

Зараз це багато прикрашений будівля в стилі бароко приховано в стінах цього Палацу на острові – одного з найпрекрасніших пам’яток Варшави.

Примітний в Лазенках і Амфітеатр, який розташувався біля самої води.

Парк Лазенки ділиться на три саду, їх загальна площа становить 76 га: це Королівський Сад, Бельведер і Сад у стилі модерн. Вони створені в різні роки і мають різне стильове рішення.