Пасаж

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Пасаж, розташований в столиці України, місті Києві, на вулиці Хрещатик, являє собою торгово-житловий комплекс у вигляді вулиці-коридору, утвореної 2-ма паралельними корпусами. Пасаж був побудований в 1913-1914 роках.

На місці Пасажу на рубежі XIX – XX століть розташовувалася садиба Штифнера. Пізніше земля була викуплена страховою компанією «Росія» для будівництва великого бізнес-центру з магазинами, офісами і здаються в оренду житловими квартирами. Для здійснення проекту був найнятий архітектор П. Андрєєв. У 1913 році будівництво було розпочато, але не завершено через почала Першої світової війни. Аж до Великої Вітчизняної війни будівля перебувала в незавершеному стані і було підірвано восени 1941 року, як і багато будинків вулиці Хрещатик.

По закінченню війни будівля Пасажу реконструювали і, нарешті добудували. До торців старого будови примкнуло шестиповерховий будинок з аркою. На верхніх поверхах споруди розмістилися квартири творчої еліти. На честь багатьох письменників, композиторів, режисерів, архітекторів і артистів, які проживали в цьому незвичайному будинку, встановлено меморіальні дошки. Фасади Пасажу пишно оздоблені скульптурними зображеннями дітей, що грають з левами, гербів, нічних сов, голів баранів з ананасами та інших символічних фігур.