Перший Інженерний міст

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Перший Інженерний міст з’єднує острови Літній сад і Спаський через річку Мийка в Центральному районі Санкт-Петербурга. Раніше він називався Річним мостом, будучи продовженням набережній річки Фонтанки між Михайлівським замком і Літнім садом. Свою нову назву міст отримав в 1823 році, коли у розташованому поруч Михайлівському замку розмістилося Головне інженерне училище. Раніше тут знаходилися дерев’яні мости роботи різних архітекторів. Сучасний чавунний міст був побудований в 1825 році за проектом інженерів П. П. Базена і Е. К. Клапейрона.

Надзвичайну легкість конструкції забезпечував звід з чавунних полегшених тюбінгів з овальними отворами в днищах і стінках. Фасади арок мосту були прикрашені накладними виливками з чавуну у вигляді античних щитів і шоломів. Ліхтарі на мосту являють собою пучки схрещених списів, сполучених посеред переплітаються вінками. Решітки мосту теж являють собою короткі списи-дротики, а так само мечі і щити з зображенням голови Медузи Горгони.

У 1994 році поруч з мостом встановили Пам’ятник Чижику-Пыжику, поруч з яким завжди багато туристів. Доброю прикметою вважається кинути монетку так, щоб вона залишилася лежати на крихітному постаменті з пташкою.