Площа Ложа

Площа Ложа

Площа Ложа

Площа Ложа

Площа Ложа – серце старого міста в Дубровнику. Площа входить в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – на ній розташовані прекрасні архітектурні творіння і найважливіші історичні міські будівлі.

Площа Ложа знаходиться в північно-східній частині міста. Найвища будівля на ній – міська дзвіниця, струнка чотиригранна башта з годинником. Дзвіниця була побудована в XV столітті і має висоту 31 метр. У неспокійні часи вона слугувала місцевим жителям сигнальною вежею.

У центрі площі – колона зі скульптурою середньовічного лицаря Орландо. Колона була зведена в XV столітті як символ свободи і національної незалежності. У давнину з її ступенів зачитувалися укази сенату. Цікаво, що довжина руки лицаря офіційно служила мірою довжини (лікоть) в Дубровнику.

Поруч з колоною, у ніші в стіні будівлі Міської варти, знаходиться витончений Малий фонтан Онофріо делла Кава. В старій ратуші, прекрасному будинку неоготичного стилю, тепер розташувалися театр, міська адміністрація і кафе. Прямо за колоною Орландо підноситься бароковий фасад церкви Св. Влах, покровителя Дубровника. В її вівтарі встановлена позолочена фігура святого, зроблена зі срібла, – унікальний витвір місцевих ювелірів XV століття.