Покровська церква

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Православний кам’яний храм був споруджений у Києві на Подолі в 1772 році архітектором Григоровием-Барським на місці стародавнього вірменського храму Покрови Пресвятої Богородиці.

Споруда складається з самої церкви ХVIII століття, дзвіниці, двоповерхової прибудови, створеної на початку ХІХ століття. Біля храму три куполи, і високі напівкруглі виступи з трьох сторін. Він належить до типу українських трехглавых тризрубних га церков. Він має круглі і хрестоподібні вікна та карнизи з витонченим профілем.

Покровський храм використовувався для різних цілей в різні проміжки часу. З 1933 по 1946 рр. там було відділення Київського обласного архіву. У 1946 році церкву віддали в користування православній громаді. У 1969 році церква былв орендована українським товариством охорони пам’яток історії та культури.

Велика частина храму використовувалася під склади, а в теплій церкві розміщувався виробничий цех. Реставраційні роботи були виконані в 1970 роках, які грунтувалися на історичних довідках про храмі.

У 1981-82 рр. храм було реставровано. Сьогодні храм належить Українській православній церкві Київського патріархату.