Покровський собор Покровського монастиря

Покровський собор Покровського монастиря

Покровський собор Покровського монастиря

Покровський собор Покровського монастиря

Покровський собор – частина архітектурного ансамблю Покровського монастиря в Суздалі. Згідно з легендою, монастир був заснований в 1364 році на виконання обітниці князя суздальського і нижегородського Андрія Костянтиновича. Будівництво собору почалося два століття потому.

Незважаючи на те, що Покровський собор був побудований набагато пізніше, ніж сам монастир, він є композиційним центром. За стилем він відповідає усталеним до того часу архітектурним канонам – масивна споруда, оточений галереями, візуально зв’язують її з сусідніми будівлями.

Завдяки філігранним, ледь помітним деталям, зодчим вдалося пом’якшити суворість білих стін собору і надати йому більш витончений вид. Фасад побудований за принципом ступінчастою композиції, що створює відчуття спрямованості вгору.

Інтер’єр собору виконаний аскетичним, так як спочатку споруда використовувалася як усипальниця знатних черниць. Підлога була вимощена незвичайної чорною плиткою, а стіни, судячи по зберігаються в місцевому музеї ікон і розшитим покривом, коли були багато прикрашені виробами черниць.

У 1962 році собор був відреставрований, після чого йому було повернуто первісний вигляд, загублений після неодноразових перебудов.