Потсдамська площа в Берліні

Потсдамська площа в Берліні

Потсдамська площа в Берліні

Потсдамська площа в Берліні

Потсдамська площа – це центральна площа в Берліні, район Тіргартен, яка з’єднує кілька жвавих вулиць. Коли то на Потсдамській площі були розташовані Потсдамські ворота і йшла дорога, що веде на Потсдам, місто на сході Німеччини. Перший в Європі світлофор з’явився саме на цій дорозі в 1924 році. Його придбали в Нью-Йорку і встановили в Берліні. Є припущення, що і перший електричний ліхтар в Європі був встановлений саме на Потсдамській площі.

До Другої світової війни у прилеглих до площі кварталах перебували урядові будівлі, площа була районом для прогулянок і дозвілля, а також важливим транспортним вузлом. На площі розташовувався залізничний вокзал, звідки 150 років тому вирушив перший поїзд Берлін – Потсдам.

З тих часів площа не раз перебудовувалася і розширювалася, в 1920-х роках вона з’єдналася з Лейпцігській площею, яка розташована трохи східний Потсдамської. Після падіння Берлінської стіни тут відбувся виступ Роджера Вотерса з легендарної групи Pink Floyd, концерт називався The Wall. Кілька елементів Берлінської стіни збереглися на площі, утворюючи Меморіал Берлінської стіни. Сьогодні на площі знаходяться хмарочоси, серед яких відомі офісні будівлі Sony і ABB, Debis, а також комплекс Sony Center.