Проспект Гедиміна

Проспект Гедиміна

Проспект Гедиміна

Проспект Гедиміна

Проспект Гедиміна – це центральний проспект міста Вільнюс, довжиною близько двох кілометрів, яка перетинає із заходу на схід міський район Лукишки, від річки Вілії до Кафедральної площі. Рух транспорту по проспекту обмежена, а у вечірній і нічний час – закрито. Проспект Гедиміна з’єднує чотири головні площі міста – Незалежності, Лукишской, Кафедральній площі Самоврядування.

Проспект почав забудовуватися у відповідності з планом забудови пасовиська Лукишки, прийнятим у 1852 році. До середини XIX століття, головною вулицею міста вважалася вулиця Замкова – Велика – Островоротная в Старому місті. З часом, проспект, забудований переважно три – і чотириповерховими кам’яними будинками став новим центром Вільни. Назва його за весь час змінювався кілька разів,з Георгіївського проспекту на проспект Міцкевича, а в радянський час спочатку проспектом Сталіна, потім Леніна, і нарешті йому дали назву проспект Гедиміна – на честь великого литовського князя.

На проспекті Гедиміна розташовуються будівлі урядових та державних установ – Конституційний суд Литви, будинок Уряду, Банк Литви, Сейму, будівля міністерства, Академія наук Литви, Литовський національний драматичний театр та багато інших. Архітектурний вигляд будівель у стилі еклектики відповідає кінця XIX – початку XX століття, з невеликим вкрапленням будівель більш сучасного типу.