Проспект Краківське передмістя

Проспект Краківське передмістя

Проспект Краківське передмістя

Проспект Краківське передмістя

“Краківське передмістя” є одним з найпопулярніших туристичних маршрутів Варшави – тут розташовано стільки пам’яток, що прогулянка по цьому красивому проспекту може зайняти не одну годину.

“Краківське передмістя” разом з вулицею Нови Свят і Уяздовскими алеями утворює знаменитий Королівський тракт. Проспект починається у Замковій площі і тягнеться на південь, в сторону Кракова, пов’язуючи Старе місто з сучасним центром Варшави.

Прогулянка по “Краківському передмістю” цілком замінює повноцінну екскурсію: тут розташовані знамениті на весь світ Варшавський університет (він же Казимировский палац), костел святої Анни, гуртожиток Дзеканка, Академія витончених мистецтв, готелі «Брістоль» і «Європейський», пам’ятники Адаму Міцкевичу (скульптор К. Годебский), князю Юзефу Понятовському і Миколі Копернику. Автор пам’ятника польському астроному — великий датський скульптор Б. Торвальдсен. Одна з головних визначних пам’яток “Краківського передмістя” — костел Святого Хреста, на стіні якого замурована урна з серцем великого польського композитора Фридерика Шопена.

У 2006-2008 роках проспект був реконструйований, з тих пір тут заборонено рух легкових автомобілів – по вулиці можуть їздити тільки таксі та автобуси, а для пішоходів зроблені широкі тротуари. Відпочити від прогулянки можна на затишних лавочках або в одному з численних ресторанчиків, гостинно приймають гостей польської столиці.